fbpx

Z przyjemnością informujemy, że nasza aplikacja Konkurs Foto/Wideo otrzymała kolejny update. Z poziomu panelu administratora możecie dowiedzieć się teraz ile głosów zostało oddanych z unikalnych numerów IP.

Wiedza o numerze IP, z którego został oddany głos nie powinna być decydującym czynnikiem wyrokującym o tym czy ktoś oszukuje w konkursie lub nie. Użytkownicy Facebooka mogą korzystać np. z Neostrady, która ma zmienne IP. Z drugiej strony wielu internautów korzysta ze wspólnego szerokopasmowego łącza, które będzie cechować się tym samym IP. Nowa funkcja pozwala jednak wyciągnąć pewne wnioski, ponieważ przydaje się przede wszystkim w przypadku użytkowników, na których prace zostało oddanych bardzo wiele głosów.

Jak organizować bezpieczne konkursy?

Najlepszą praktyką w przypadku konkursów foto lub wideo jest podzielenie konkursu na dwa etapy. W pierwszym etapie to społeczność decyduje, które prace przechodzą do drugiego etapu. Możemy np. pozwolić użytkownikom na wybranie 30 prac, z których to komisja (jury) wybierze finalnych zwycięzców. Takie podejście pozwala wykorzystać mechanizmy wirusowe do promowania konkursu, które są w rękach użytkowników. Gwarantuje również jakość zwycięskich prac, ponieważ finalnych zwycięzców wybiera komisja.

Leave a comment

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.